More information -
Vacancy

Vacancy

Director IT

Vacancy code: DIT

Atribuţii şi responsabilităţi:
  • Planificarea, supervizarea și coordonarea proiectelor IT;
  • Coordonarea şi supervizarea echipei IT;
  • Monitorizarea tuturor operațiunilor și funcțiilor tehnologiei, evaluarea acestora în conformitate cu obiectivele stabilite;
  • Elaborarea și stabilirea politicilor și sistemelor IT pentru a sprijini implementarea strategiilor stabilite de conducere;
  • Inspectarea utilizării echipamentelor tehnologice și a software-ului pentru a asigura funcționalitate, eficiența şi securitate;
  • Identificarea necesităţilor de modernizare, de configurații sau sisteme noi;
  • Analiza cerințelelor de afaceri ale tuturor departamentelor pentru a determina nevoile lor tehnologice;
  • Controlul bugetului și raportarea cheltuielilor;
  • Coordonarea procesului de management al securității informației;
  • Monitorizarea şi controlul securităţii informatice şi a protecţiei datelor cu caracter personal.

Cerinţe şi abilităţi:
  • Studii universitare tehnice IT sau de management;
  • Studii de masterat în informatică sau management;
  • Cunostinte de baza  in Securitate Cibernetica si Protectia Datelor;
  • Cunostinte de baza  in retele de telecomunicatii;
  • Experientă de muncă în post de director/manager de 5 ani.Experienţă internaţională;
  • Experiență în procesarea masivă a tranzacțiilor legate de utilități/sisteme de control industrial;
  • Experienţă în îmbunătăţirea/reîngineria/optimizarea proceselor;
  • Bună înțelegere a sistemelor informatice (hardware/software), rețele LAN/WAN, SO Windows/Linux etc.;
  • Managementul timpului și controlul bugetului;
  • Excelente abilități de organizare și conducere;
  • Abilități remarcabile de comunicare și interpersonale;
  • Cunoaşterea limbilor engleză şi spaniolă (sau cel puțin dorința și abilitatea de a învăța limba spaniola);
  • Certificari in Securitate Cibernetica, Retelistica, BD vor constitui un avantaj.

* Condițiile de muncă și partea salarială vom discuta la interviul intern cu candidații interesați.

← Back to job list
Please send your resume by E-mail:
Or download via the form

Resume form

Attach your file *
For additional details please contact the Recruitment Consultant:
+373 22 876 557

Send request