More information -
Vacancy

Vacancy

Jurist (Companie vitivinicola)

Vacancy code: OJV

Scopul general al funcţiei: Asigurarea consultanţei juridice în procesul de activitate al companiei şi respectarea uniformă a legislaţiei întru realizarea optimă a obiectivelor companiei.

Descrierea postului:
  • asigurarea întocmirii actelor de procedură pentru reprezentarea/protejarea intereselor instituţiei în instanţele de judecată şi alte autorităţi/instituţii;
  • efectuarea expertizei și suportului juridic al activităților companiei în RM și pe piața internaţională;
  • organizarea şi coordonarea procesului de elaborare a propunerilor pentru dezvoltarea cadrului legislativ şi normativ de reglementare al sectorului vitivinicol;
  • asigurarea evidenţei personalului şi aplicarea procedurilor de personal;
  • acordarea asistenţei juridice reprezentanţilor sectorului vitivinicol, conducerii şi personalului  în domeniul de competenţă;
  • asigurarea procesului de secretariat al şedinţelor Consiliului de Coordonare.

Cerințe față de candidat:
  • studii: superioare juridice (licenţiat în drept);
  • experienţă profesională: 5 ani în domeniul jurisprudenţei, preferabil şi experienţă în domeniul vitivinicol; experiență în serviciul public va constitui prioritate;
  • cunoaşterea în funcționarea unei autorități publice;
  • să cunoască limba română, limba rusă şi limba engleză (scris şi vorbit);
  • să cunoască Microsoft Office, Outlook, programe informaţionale şi baze de date din domeniu.
Compania oferă:
  • salariu motivant;
  • spor de performanţă;
  • telefonie mobilă asigurată;
  • transport de serviciu pe durata orelor de muncă;
  • colectiv tânăr, amabil şi sociabil;
  • dinamism, activităţi la nivel naţional şi internaţional, posibilităţi de dezvoltare profesională.

← Back to job list
Please send your resume by E-mail:
Or download via the form

Resume form

Attach your file *

Send request