More information -
Vacancy

Vacancy

Marketing Director

Vacancy code: MDS

Cea mai mare companie de telecomunicații din RM.

Responsabilități:

  • Elaborarea și punerea în aplicare strategia și planul anual de marketing integrat și bugetul acestuia;
  • Determinarea obiectivele și strategiile cheie de marketing;
  • Gestionarea, motivarea echipei și dezvoltarea unui plan pe termen lung pentru structura și dezvoltarea departamentului;
  • Construirea unui brand puternic care contribuie la obiectivele companiei de creștere;
  • Analiza ofertelor publicitare și identificarea celor mai avantajoase forme de promovare (atât din perspectiva impactului asupra pieței, cât și din perspectiva prețurilor);
  • Colaborarea cu agențiile de publicitate și cu mass-media;
  • Identificarea cerințele clienților și noilor oportunități de afaceri; oferirea unei viziuni și focus, pentru a transforma ideile în realitate
  • Efectuarea studiilor de piată în scopul identificării modului de structurare a pieței: clienți actuali, clienti potențiali, modalități de dezvoltare și parteneriate de afaceri;
  • Crearea și analiza a rapoartelor de piață, pentru identificarea oportunităților și riscurilor. Propunerea acțiunilor de preîntâmpinare;
  • Colaborarea cu echipa de vânzări a companiei;
  • Aprobarea bugetelului și alocarea fondurilor pentru conferințe și alte evenimente specifice .

Cerințe:

  • Studii Superioare în domeniul: Marketing/Științe ale comunicării, MBA constituie un avantaj
  • Cel puțin 5 ani experiență în marketing și într-o poziție asemănătoare
  • Capacitate demonstrată de a dezvolta și coordona strategii de promovare și marketing
  • Cunoașterea lucrului cu bazele de clienți etc.
  • Comunicare fluentă în limbile română, engleză, rusă.

Compania oferă:

  • Colegi prietenoși și mediu de lucru plăcut;
  • Dezvoltare profesională dinamică;
  • Oportunități de creștere în carieră într-o companie modernă;
  • Libertate în manifestarea ambițiilor și a personalitatății;
  • Salariu competitiv acompaniat de un pachet atractiv de beneficii.

← Back to job list
Please send your resume by E-mail:
Or download via the form

Resume form

Attach your file *
For additional details please contact the Recruitment Consultant:
060102909

Send request