More information -
Vacancy

Vacancy

Specialist gestiune riscuri

Vacancy code: VSGR

Obiectivul postului: Acordarea suportului la gestionarea proceselor de identificare, evaluare, monitorizare şi control a riscurilor  aferente activităţii Băncii.
Responsabilități:

Cunoașterea principiilor și procedurilor în domeniul riscurilor bancare,
Cunoașterea regulamentelor de bază și actelor normative BNM aferente gestionării riscurilor;
Elaborarea rapoartelor privind expunerile Băncii la riscuri;
Calculul și monitorizarea indicatorilor de risc ai Băncii;
Aprecierea riscului de conformitate existent și potențial în procesele Băncii;
Cerințe:

Studii superioare în domeniul economic;
Cunoașterea limbilor română, rusă, engleza (mediu);
Experiență în domeniul financiar-bancar, preferabil în activități de analiză şi raportări (minim 2 ani);
Cunoaşterea avansată MS Office;
Gândire analitică şi de sinteză.
Beneficii:

Grafic de lucru 9.00-18.00, luni-vineri;
Salariu competitiv (bonusuri), tichete de masă;
Acordarea suportului la integrarea în funcție.

Cei interesați sunt rugați să expedieze  CV-ul la adresa rr20@search4staff.com, indicând codul VSGR. Detalii la 062101257.

← Back to job list
Please send your resume by E-mail:
Or download via the form

Resume form

Attach your file *
For additional details please contact the Recruitment Consultant:
062101257

Send request