Detalii -
Post vacant

Post vacant

Business intelligence analyst/ Data engineer

Codul postului vacant: BI

Compania: una dintre cele mai mari bănci din RM.

Responsabilități:

  • Crearea și menținerea ulterioara a unei structuri pentru raportări care va servi drept o singura sursa sigură de date;
  • Participare în procesul de dezvoltare a rapoartelor, începând cu analiza cerințelor business și elaborarea specificațiilor funcțional-tehnice până la dezvoltarea propriu-zisă a rapoartelor Băncii;
  • Participare la procesul de elaborare a produselor și serviciilor bancare, în scopul asigurării corecte a raportărilor ulterioare;
  • Asigurarea dezvoltării în continuare a domeniului de raportări și Business Intelligence al Băncii pentru a satisface pe deplin necesitățile de raportare.

Cerințe:

  • Studii superioare în domeniul IT sau economic;
  • Experiența de lucru minim 2 ani;
  • Cunoșterea Oracle PL/SQL, MySQL;
  • Expertiza tehnica cu modele de date, data mining și tehnici de segmentare a datelor.

Compania oferă:

  • Program individual de formare profesională şi dezvoltare a carierei;
  • Salariu atractiv + bonus de performanță;
  • Prime de sărbători și ajutoare materiale;
  • Mediu de lucru dinamic şi inovativ;

Vă rugăm să trimiteți CV-ul la adresa electronică:
Sau încărcați prin intermediul formularului

Formular

Atașează fișierul *
Pentru detalii contactează consultantul în recrutări:
060102909

Trimite cerere