Detalii -
Post vacant

Post vacant

Director de vânzări (materiale de construcții)

Codul postului vacant: DVVB

Compania de top în vânzarea materialelor pentru construcția acoperișurilor, este în căutarea unui  Director de vânzări talentat.

Cerințe față de candidați:
  • Studii superioare economice sau tehnice, posibil și  juridico-economice;
  • Cunoașterea limbilor: Româna - maternă, Rusa - avansat, Engleza și/sau altă limbă străină - va constitui un avantaj;
  • Utilizator avansat PC: Word, 1C, Microsoft Office, Cloud Excel, PowerPoint, Internet;
  • Experiența în domeniul comerțului în alte companii de minim 2 ani;
  • Experiența în conducerea echipei;
  • Capacități bune de analiză și planificare;
  • Lider în stilul de management;
  • Responsabilitatea, punctualitatea și atenția la detalii;
  • Studierea rapidă și aplicarea în practică noilor cunoștințe;
  • Simțul umorului - capacitatea de a crea și menține o atmosferă pozitivă;
  • Permis de conducere categoria ”B”.

Responsabilități și abilități:
  • Analiza vânzărilor;
  • Analiza de piață și concurenții;
  • Elaborarea și implementarea tehnicilor de ridicarea vânzărilor;
  • Colaborarea cu distribuitorii și clienții companiei;
  • Crearea ofertelor, reducerilor și programelor de atragerea clienților;
  • Formarea strategiei de dezvoltare;
  • Instruirea, coordonarea și motivarea echipei;
  • Supravegherea rezultatelor echipei.

Compania oferă:
  • Mediu de muncă profesional și prietenos, cu tot echipamentul necesar, inclusiv automobil de serviciu;
  • Oportunități de dezvoltare și promovare bazate pe performanță;
  • Remunerația lunară cu salariu fix garantat atractiv,  plus bonus din vânzări în mărime de 0,2% calculat din volumul încasărilor fără TVA al managerilor care au realizat targetul.

Vă rugăm să trimiteți CV-ul la adresa electronică:
Sau încărcați prin intermediul formularului

Formular

Atașează fișierul *
Pentru detalii contactează consultantul în recrutări:
+373 22 876 557

Trimite cerere