Detalii -
Post vacant

Post vacant

Specialist Decontări SAPI

Codul postului vacant: SAPI

Responsabilități:
  • Monitorizarea fluxului de mesaje ce conțin ordine de plată primite prin SAPI;
  • Redactarea mesajelor de plată în formatul SWIFT ce conțin erori;
  • Monitorizarea rulajelor prin contul BNM și pozițiilor nete în sistemul de compensare;
  • Reconcilierea contului NOSTRO deschis la BNM;
  • Evidența și investigarea sumelor neclarificate;
  • Restituirea băncilor plătitoare a documentelor de plată eronat transmise;
  • Verificarea balanței de verificare analitică centralizată;
  • Arhivarea informației, mesajelor primite și transmise la BNM;
Cerințe:
  • Cunoașterea legislației în domeniul decontărilor în monedă națională și a standardelor de contabilitate bancară;
  • Studii superioare economice, financiar-bancare;
  • Experiență de muncă în sistemul bancar de cel puțin 1 an;
  • Cunoașterea limbii române, ruse; engleză - va fi un avantaj;
  • Cunoștințe informatice: MS Office la nivel avansat; studii speciale - va fi un avantaj;
  • Atenție înaltă la detalii, minuțiozitate, gândire analitică;
  • Responsabilitate;
  • Disponibilitatea de a activa în ture (o dată la 3 zile)
Compania oferă:
  • Angajare oficială;
  • Asigurare medicală și socială;
  • Salariu motivant;
  • Premii de proiecte și de performanță;
  • Perspective de creștere

Vă rugăm să trimiteți CV-ul la adresa electronică:
Sau încărcați prin intermediul formularului

Formular

Atașează fișierul *
Pentru detalii contactează consultantul în recrutări:
+37368898408

Trimite cerere