Подробнее -
Вакансия

Вакансия

Auditor (AD)

Код вакансии: AD

Responsabilități:
  • Participă la misiunile de audit ale activităților organizaționale și funcționale ale Băncii;
  • Obține, analizează și evaluează informații pentru a expune concluzii obiective asupra eficienței și adecvării sistemului de control intern, eficacității performanțelor ale activităților verificate;
  • Raportarea observațiilor și propunerea recomandărilor pentru corecția condițiilor nesatisfăcătoare;
  • Îmbunătățirea operațiunilor și reducerea cheltuielilor;
  • Efectuează controlul asupra îndeplinirii hotărârilor luate și a recomandărilor privind lichidarea neajunsurilor și încălcărilor, depistate în cadrul controalelor de audit extern și intern, inclusiv controalele realizate de către BNM și alte instituții;
  • Participă la elaborarea programelor de control și formarea dosarelor misiunilor de audit.
Cerințe:
  • Studii superioare în domeniul financiar/economic;
  • Cunoașterea actelor normative, a regulamentelor, procedurilor și instrucțiunilor emise de Banca Națională a Moldovei și legilor ce țin de activitatea instituțiilor financiare;
  • Cunoașterea sistemelor de control intern în cadrul instituțiilor financiare;
  • Experiență de muncă în sistemul bancar sau companii de consultanță de cel puțin 1 an;
  • Experiență în efectuarea auditului și analizei financiare în cadrul băncilor/și sau instituțiilor financiare;
  • Cunoștințe avansate de aplicare: MS Office (Word, Excel, PowerPoint, MS Access);
  • Cunoașterea obligatorie la nivel avansat a limbilor: română, rusă, engleză.
Compania oferă:
  • Angajare oficială;
  • Asigurare medicală și socială;
  • Salariu motivant;
  • Premii de proiecte și de performanță;
  • Perspective de creștere

← Вернуться к списку вакансий
Вы можете отправить резюме на электронный адрес:
Или загрузить через форму

Форма отправки резюме

Прикрепите файл *
За дополнительной информацией обращайтесь к нашему консультанту:
+37368898408

Отправить заявку