Подробнее -
Вакансия

Вакансия

Information Security Officer

Код вакансии: ISO

HR-Consulting la solicitarea clientului său - una dintre cele mai mari bănci din R.M este în căutare de specialist în securitatea informației.

Atribuțiile de bază:
  • Îndeplinește activitățile de asigurare a securității informaționale la nivel de bancă;
  • Implementarea politicii de securitate informațională a Băncii;
  • Gestiunea alertelor parvenite de la sistemele de securitate;
  • Tratarea incidentelor de securitate în scopul minimizării impactului acestora asupra sistemului informatic;
  • Monitorizarea respectării cerințelor de securitate;
  • Efectuarea testelor periodice la nivel de rețea/sistem/aplicație în vederea depistării vulnerabilităților de securitate a componentelor SIB (sistemul informațional al Băncii);
  • Analiza registrelor/log-urilor componentelor SIB în scopul depistării incidentelor de securitate informațională și întreprinderea măsurilor operative de diminuare a consecințelor de excluderea repetării acestora pe viitor.
Cerințe:
  • Studii superioare în IT/securitate informațională/calculatoare;
  • Cunoașterea limbii engleze la nivel intermediar;
Abilități tehnice:
•  antivirus, suita Endpoint, FIM, Network Applications Scanners, tehnologii SIEM și produse de securitate conexe.
•  Înțelegerea conceptelor de securitate a informației și a conceptelor de rețea;

Compania oferă:
  • Salariu motivant,
  • Bonusuri bazate pe performanță;
  • Posibilități de avansare în poziție;

← Вернуться к списку вакансий
Вы можете отправить резюме на электронный адрес:
Или загрузить через форму

Форма отправки резюме

Прикрепите файл *
За дополнительной информацией обращайтесь к нашему консультанту:
060102909

Отправить заявку