Подробнее -
Вакансия

Вакансия

Product Manager (Telecommunication)

Код вакансии: PMST

Una dintre cele mai mari companii de telecomunicații din Moldova.

Responsabilități:
  • Analiza portofoliul existent de produse al companiei și identificarea necesității de intervenție;
  • Identificarea necesităților clienților și lansarea produselor și serviciilor competitive pe piața de telecomunicații;
  • Definirea politicii privind implementarea și prestarea serviciilor noi;
  • Cercetarea și prospectarea permanent a piaței de telecomunicații pentru identificarea de noi cereri si respectiv de crearea noilor produse sau updatarea celor existente;
  • Participarea la elaborarea și planificarea bugetului asociat produsului;
  • Gestionarea pe parcurs a ciclului de viață produselor în vederea menținerii acestora la standartele stabilite;
  • Monitorizarea evoluției performanței produsului (număr de utilizatori, venituri, profitabilitate, rata de utilizare, competitivitate, satisfacţia clienţilor);
  • Identificarea segmentelor noi de desfacere și particularizarea produselor în aceste segmente;
  • Aplicarea strategii de marketing în vederea promovării calitative a produselor și elaborarea politicilor, ghidurilor pentru fiecare tip de produs;
  • Asigurarea realizării indicatorilor de performanță pe acest segment.

Cerințe:
  • Studii superioare în domeniul economiei/marketingului/comunicaţiilor electronice sau tehnologiilor informaţionale;
  • Experiență minim 2 ani în domeniul managementului de produse și servicii de telecomunicații;
  • Comunicare fluentă în limbile: română, rusă, engleză- avansat.

Compania oferă:
  • Colegi prietenoși și mediu de lucru plăcut;
  • Dezvoltare profesională dinamică;
  • Oportunități de creștere în carieră într-o companie modernă;
  • Libertatea în manifestarea ambițiilor și personalitatății;
  • Salariu competitiv acompaniat de un pachet atractiv de beneficii.

← Вернуться к списку вакансий
Вы можете отправить резюме на электронный адрес:
Или загрузить через форму

Форма отправки резюме

Прикрепите файл *
За дополнительной информацией обращайтесь к нашему консультанту:
060102909

Отправить заявку